Adwokat Rzeszów Prawo imigracyjne, cudzoziemców

Sprawy cudzoziemców

Jesteś obcokrajowcem, który właśnie przyjechał na dłużej do Polski? A może dopiero planujesz przeprowadzkę? Albo znalazłeś atrakcyjną pracę sezonową w Polsce? Nie wiesz jak zalegalizować swój pobyt i gdzie uzyskać niezbędne dokumenty? Pomożemy Ci w załatwieniu wszystkich formalności, abyś mógł legalnie przebywać, mieszkać i pracować w Polsce.

Prawo imigracyjne to jedna z głównych specjalizacji naszej kancelarii. Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw cudzoziemców przed polskimi organami państwowymi. Twoją sprawę potraktujemy indywidualnie, szukając dopasowanego do Twoich potrzeb rozwiązania i jak najbardziej skracając procedurę legalizacji Twojego pobytu w Polsce. Wesprzemy Cię na każdym etapie procedury legalizacji. Oferujemy pomoc także pracodawcom, którzy decydują się na zatrudnienie cudzoziemców i nie wiedzą, jak zalegalizować ich pracę.

Zezwolenie na pobyt czasowy i stały w Polsce

Planując przyjazd do Polski, musisz w pierwszej kolejności zalegalizować swój pobyt. Jak to zrobić? Zajmujemy się między innymi kompleksowym przeprowadzaniem przez procedurę legalizacji pobytu. W zależności od czasu, który chcesz spędzić w Polsce, pomożemy Ci uzyskać odpowiednie pozwolenie, skracając do minimum całą procedurę.
Przygotujemy za ciebie wniosek o wydanie zezwolenia i karty pobytu. Pomożemy ci zgromadzić całą niezbędną dokumentację. Sporządzimy pisma niezbędne, żebyś otrzymał zezwolenie na pobyt czasowy i stały. Na kolejnym etapie ubiegania się o pozwolenie na pobyt będziemy reprezentować naszego klienta w urzędzie, dbając o pozytywne rozpatrzenie jego sprawy.
Uzyskując zezwolenie na pobyt czasowy i stały, będziesz mógł legalnie przebywać na terytorium Polski oraz swobodnie podróżować po innych krajach strefy Schengen.

Karta Polaka

Żeubiegać się o pobyt stały, który daje bezterminowe prawo do przebywania w Polsce, trzeba legitymować się Kartą Polaka. To dokument, który potwierdza przynależność do Narodu Polskiego. Żeją zdobyć, będziesz musiał wykazać swoje związki z Polską: udowodnić znajomość języka, kultywowanie polskich tradycji, związki rodzinne lub emocjonalne z Polską.
Nasi prawnicy pomogą ci zgromadzić niezbędne dokumenty i przejść przez procedurę ubiegania się o Kartę Polaka. Zadbają o to, żeurzędnicy pozytywnie rozpatrzyli twój wniosek. Karta Polaka umożliwi ci staranie się o pozwolenie na pobyt stały, będziesz mógł pracować w Polsce, korzystać z opieki konsula, a także ubiegać się o wizę.

Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca

Chcesz podjąć pracę w Polsce? Jako cudzoziemiec możesz potrzebować zezwolenia na pracę. O ten dokument wnioskuje pracodawca, zatrudniający obcokrajowca. Jaki wygląda cała procedura? Oferujemy profesjonalne wsparcie na każdym etapie. Wyjaśnimy ci, jak przebiega proces ubiegania się o zezwolenie na prace, pomożemy skompletować niezbędne dokumenty, będziemy reprezentować cię przed stosownym urzędem. Nasi prawnicy zadbają o to, procedura trwała jak najkrócej oraz jej efektem było pozytywne rozpatrzenie sprawy, w postaci wydania odpowiedniego zezwolenia na pracę.