Sprawy rodzinne

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne i opiekuńcze jest działem prawa zawierającym przepisy prawne regulujące stosunki majątkowe i niemajątkowe między małżonkami, krewnymi, osobami związanymi węzłem opieki lub kurateli.

Kancelaria adwokacka prowadzi sprawy rodzinne i opiekuńcze. Oferujemy profesjonalne porady prawne. Posiadamy nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale również bogate doświadczenie. Przez lata naszej działalności spotkaliśmy się z wieloma różnorodnymi sprawami. Zdobyliśmy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. To właśnie dlatego mamy sto procent pewności, że poradzimy sobie nawet z najtrudniejszym zleceniem.

Sprawy rodzinne są często bardzo delikatne. Właśnie dlatego zapewniamy naszym klientom maksimum empatii oraz dyskrecji. Adwokat to nie tylko ekspert z dziedziny prawa. To również powiernik osobistych spraw, których często obawiamy wyjawić się nawet bliskim osobom. Wszystkie przekazane informacje pozostaną w kancelarii. Klienci mogą czuć się więc w stu procentach bezpiecznie.

Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny. Wynika to z faktu, że nie istnieją dwie identyczne sprawy. Niemal każdy przypadek jest zupełnie inny, tak więc wymaga on opracowania innej strategii. Priorytetem jest dla nas to, asprawa zakończyła się sukcesem klienta. Wiele problemów można rozwiązać za porozumieniem stron np. drogą mediacji. Dopiero w ostateczności sprawa przenoszona jest na drogę sądową. Oczywiście reprezentujemy interesy naszego klienta, a także dokładamy wszelkich starań, awyrok był zgodny z oczekiwaniami.

W imieniu klienta załatwiamy wszelkie formalności. Zajmujemy się m.in. sporządzaniem pism i wniosków sądowych. Przejmujemy na nasze barki wszelkie obowiązki związane ze sprawą. Wszystko po to, aklient czuł wsparcie profesjonalistów. Trzeba podkreślić, że nie istnieje dla nas sprawa, której nie można rozwiązać. Podejmujemy się więc najtrudniejszych wyzwań, które wymagają starannych, wielogodzinnych przygotowań. Każdy ciężki przypadek jest dla nas kolejną okazją do doskonalenia umiejętności.

Adwokat w sprawach rodzinnych

Świadczymy usługi prawne w zakresie spraw rodzinnych. Kancelaria adwokacka pomaga w sprawach o:

 • rozwód
 • separację
 • alimenty
 • podział majątku
 • przysposobienie – adopcja dziecka
 • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, macierzyństwa
 • unieważnienie małżeństwa
 • rozdzielność majątkowa
 • opieka nad dzieckiem
 • kontakty z dzieckiem
 • władza rodzicielska – pozbawienia, ograniczenie, zawieszenie
 • zgoda sądowa na czynności prawne – zarząd majątkiem dziecka
 • świadczenia rodzicielskie

Oczywiście zakres naszych usług jest o wiele szerszy. Powyżej wymieniono jedynie najczęściej przeprowadzane sprawy. Udzielamy porad prawnych dotyczących prawa rodzinnego oraz opiekuńczego. Pomagamy naszym klientom lepiej zrozumieć aktualnie obowiązujące przepisy prawa, które dla przeciętnego obywatela mogą być dość zawiłe. Zawsze staramy się przekazywać informacje językiem zrozumiałym dla wszystkim. W rozmowie z klientami nie posługujemy się specjalistycznymi zwrotami, które mogą być źródłem nieporozumień. Dążymy do tego, aklient obdarzył nas pełnym zaufaniem, a także poczuł się swobodnie. Mamy na koncie ogromną ilość wygranych spraw. Potwierdzają to opinie naszych usatysfakcjonowanych klientów. Państwa sukces jest również naszym sukcesem. Dbamy o renomę naszej kancelarii, więc nie możemy pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd.