Porady prawne, konsultacje, doradztwo,

Doradztwo prawne

Gdzie w Rzeszowie można uzyskać darmową poradę prawną? Kto może uzyskać bezpłatną pomoc prawną? Co obejmuje nieodpłatna pomoc prawna? Porady prawne przez internet.

Porady prawne w Rzeszowie

W dzisiejszych czasach bez choćelementarnej znajomości prawa można popaść w nie lada kłopoty. Prawdą jest zatem znane już w czasach starożytnego Rzymu powiedzenie, iż nieznajomość prawa szkodzi (ignorantia iuris nocet). Każdy z obywateli powinien wiedzieć, jaki jest porządek prawy, jakie są jego prawa obywatelskie, konsumenckie, rodzinne, w stosunkach pracy itd. Znać powinien również swoje obowiązki: wobec rodziny, wobec społeczeństwa, wobec kraju. Do tego dochodzą wszystkie inne obostrzenia prawne i przywileje, ulgi, wszelkie nakazy, zakazy, określone powinności… Jest tego mnóstwo. Wystarczy wyobrazić sobie chociażto, iż samych gałęzi prawa jest kilkanaście. Niemal każdy „zanurzony” jest w ogromie stosunków prawnych, z których wynikają konkretne powinności i zakazy. Nie każdy jednak obywatel może być jurystą, nie każdy ma wykształcenie prawne.

Jak zatem odnaleźć się w tej olbrzymiej sieci przepisów prawnych, nie będąc prawnikiem?

Przydatna jest tutaj nasza kancelaria prawna, która – poprzez szereg wprowadzonych na portalu funkcjonalności – zapewnia porady prawne telefoniczne i online. Staramy się tym spełniać istotną rolę w życiu wielu ludzi, pomagając im w trudnych chwilach, kiedy znajomość jakiś przepisów jest wymagana do wykonania pewnych czynności, uzyskania czegoś bądź uchronienia się przed przykrymi konsekwencjami. Oferujemy dwie dogodne formy kontaktu z naszą kancelarią prawną.

Porady prawne on line

Porady prawne on line to jeden z najwygodniejszych sposobów uzyskania informacji prawnej – odpowiedzi na zadane pytanie. Taka forma komunikacji jest asynchroniczna, to znaczy, ze swoje pytanie można zadać w dowolnym dostępnym dla nas czasie wolnym. Można to ponadto zrobić z dowolnego miejsca, choći z własnego domu, nie opuszczając go. Odpowiedź na nasze pytanie pojawi się po jakimś czasie od zadania go, a my będziemy mogli odpowiedź przeczytać z uwagą, wielokrotnie wracać do jej treści – gdyż będzie ona utrwalona na piśmie (np. w e-mailu). Ta forma komunikacji z kancelarią prawną jest wybierana przez wielu.

Telefoniczne porady prawne

Inną dogodną formą uzyskania pożądanych przez nas informacji o sytuacji prawnej w danej kwestii są telefoniczne porady prawne. Ta forma jest z kolei synchroniczna. To znaczy, że zadanie pytania odbywa się w tej samej chwili (prawie w tej samej), co zadanie pytania. Odpowiednich wyjaśnień możemy oczekiwać jeszcze w czasie trwania rozmowy telefonicznej, czyli niemal od razu, bez nerwowego oczekiwania w niepewności. Z tego względu to bardzo dobra forma kontaktu z kancelarią prawną oferującą usługi informacji prawnej.

W niejasnych sytuacjach prawnych często towarzyszy ludziom właśnie stres, zdenerwowanie. Niejednokrotnie nieznajomość własnej sytuacji prawnej, przepisów, którymi mogą się pokierować załatwiając wiele spraw formalnych czy też nawet obronić przed wysuniętymi wobec nich zarzutami – wszystko to powoduje niepewność i poczucie zagubienia, a nawet osamotnienia w danych okolicznościach. W takich przypadkach ludzie nie chcą czekać zbyt długo na odpowiedź. Chcą jak najszybciej znać rozwiązanie dręczących ich niepokojów, problemów.

Gdzie w Rzeszowie można uzyskać darmową poradę prawną?

W Rzeszowie są miejsca, w których można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Niektóre kancelarie adwokackie czy radcowskie pełnią dyżury, w ramach których można uzyskać pomoc prawną prawnika za darmo. W siedzibie gazety NOWINY dyżurują adwokaci, którzy pomagają czytelnikom dziennika rozwiązywać prawne. Należy również dodać, iż darmowej pomocy prawnej możesz szukać w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej realizowanej w ramach projektu rządowego. W punktach tych osowyszczególnione w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać z bezpłatnego poradnictwa prawnego adwokatów oraz radców prawnych.

Ile kosztuje porada prawna?

Koszty adwokackie za udzielenie porady prawnej w Rzeszowie wahają się od 100 do 200 zł.